BİYOİSTATİSTİK TEZLİ YÜKSEK LİSANS DERSLERİ

YÜKSEK LİSANS BAŞVURULARI HAKKINDA AÇIKLAMAEnstitümüz yüksek lisans basvurularinda kullanilabilen Ege Üniversitesi Yabanci Diller Yüksekokulu tarafindan yapilan EÜ Yüksek Lisans Yabanci Dil Yeterlik Sinavi'nin 2017 yilindan itibaren Ocak ve Haziran aylarinda olmak üzere yilda sadece iki defa yapilacagi EÜ Yabanci Diller Yüksekokulu Müdürlügü tarafindan enstitümüze bildirilmistir. Bu kapsamda Haziran ayindaki Yüksek Lisans Yabanci Dil Yeterlik Sinavi'nin 6 Haziran 2017 tarihinde yapilacagi, adaylarin sinava girebilmek için 22 Mayis - 2 Haziran tarihleri arasinda kayit olmalari gerektigi bildirilmistir.

 

Sağlık Bilimleri Enstitüsünün belirttiği (ALES ve ÜDS gibi) koşullar dışında Anabilim Dalımızın açıklama ihtiyacı duyduğu konular şunlardır:

  • Açılması düşünülen programa katılım için ön koşul olarak
    1- Fen Fakültelerinin İstatistik Bölümü, Biyoloji bölümü mezunu olmak,
    2- Tıp Fakültesi, Eczacılık Fakültesi, Diş Hekimliği Fakültesi mezunu olmak, şartları aranmaktadır.
  • Önerilen yüksek Lisans programı için en az 21 kredi ders alınması + 1 seminer verilmesi zorunludur.
  • TIBBİ ARAŞTIRMALARDA VERİ ANALİZİ I ve II dersleri sırasıyla 1inci ve 2inci yarıyılda alınması zorunlu olan derslerdir.
  • Her iki dönemde alınan zorunlu dersler 3’er kredi olup toplam zorunlu ders kredisi 6’dır.

2011-2012 Güz dönemi için 6 Yüksek Lisans kontenjanı açılmıştır. Başvurular Ege Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü tarafından belirtilen zamanda yapılmaktadır.